Zjedz smacznie w Krakowie

Restauracji, szczególnie w większych miastach, jest bardzo dużo, ale czy wszystkie dają gwarancję dobrego jedzenia? Niestety nie, dlatego warto najpierw nieco poczytać o danej knajpie, zanim zdecydujemy się na pójście do niej. Warto też popytać znajomych i poprosić o rekomendacje – to również powinno nam pomóc w wyborze odpowiedniej restauracji.

Kraków to miasto często odwiedzane przez turystów, dlatego – szczególnie w okolicach Starego Miasta i centrum – znajduje się wiele lokali gastronomicznych i kawiarni, które oferują lepsze lub gorsze posiłki. Restauracje w Krakowie, jak i w każdym innym większym mieście, potrafią zaskoczyć nawet najbardziej wymagających. Można znaleźć znakomite lokale z włoskim jedzeniem, wspaniałe greckie potrawy, czy tradycyjną kuchnię polską. Z cenami bywa oczywiście różnie, można zjeść taniej i drożej, ale bez wątpienia Kraków aż kipi od wspaniałych kulinarnych możliwości. Dość istotne jest jednak, żeby wiedzieć, czego dokładnie się chce – stolica Małopolski trafia we wszystkie gusta.

Postaw na tradycję

Dobre polskie jedzenie, oparte o stare receptury i najwyżej jakości produkty. Wielu z nas chciałoby odwiedzić restaurację trzymającą się tych dawnych wartości, ale wcale nie jest to takie proste. W Krakowie jednak funkcjonuje kilka ciekawych miejsce, gdzie można zjeść naprawdę dobre, tradycyjne polskie dania, często oparte przepisy staropolskie. Dziczyzna, świetnie przyrządzony drób, wspaniałe pierogi – to osiągalne, ale trzeba nieco poszukać, nieco popróbować. Warto też poczytać opinie w internecie, ponieważ wiele osób decyduje się na napisanie naprawdę rzeczowych recenzji restauracji, a takimi opiniami bez wątpienia warto się sugerować. Szczególnie, że w Krakowie jest wiele punktów gastronomicznych i nie jest łatwo zajrzeć do wszystkich.

Smaki całego świata

Polska kuchnia jest wyjątkowa i bliska naszemu sercu, ale warto też od czasu do czasu spróbować czegoś nowego. W Krakowie funkcjonują wspaniałe restauracje oferujące potrawy z najwspanialszych kulinarnych zakątków – Włoch, Hiszpanii czy Japonii. Ale obecnie powstaje coraz więcej restauracji, które specjalizują się w potrawach pochodzących z mniej znanych, od strony kulinarnej oczywiście, zakątków świata. A warto spróbować chociażby potraw z kuchni gruzińskiej, coraz większą popularnością cieszą się restauracje serwujące potrawy z Afryki czy Ameryki Środkowej. Wszystkie można znaleźć w Krakowie i wiele z nich gwarantuje doskonałą jakość serwowanych potraw. Tradycyjne przepisy i produkty pochodzące z danego kraju to podstawa tego typu kuchni.

Polsko i smacznie TYLKO w restauracji Pod Baranem. Gorąco polecam