Spróbuj kuchni świata w Krakowie.

Nie musimy wyjeżdżać za granicę by móc się delektować dobrym jedzeniem z Chin, Francji czy Włoch. Wystarczy, że wybierzemy się do Krakowa, a będziemy mogli uraczyć nasze podniebienia pysznymi potrawami pochodzącymi z najdalszych zakątków świata.

Duże miasta mają to do siebie, że przyciągają znawców i wielbicieli gastronomi z całego świata. Otwierają oni tu swoje restauracje, by zaskoczyć turystów i mieszkańców przysmakami swojej rodzimej kuchni. Kraków do tej pory nie był zbytnio zauważany na kulinarnej mapie Polski. Uroki dawnych zabytków, sztuki i innych atrakcji turystycznych zdawały się nieco przyćmiewać ten aspekt miasta.

Ale przecież każdy, czy to turysta, czy mieszkaniec, student, musi coś jeść. A to coś w Krakowie ma bardzo różnorodne oblicza i postaci. Ze względu na ogromną ilość turystów, gastronomia w Krakowie rozwija się na naprawdę wysokim poziomie. Możemy tu znaleźć restauracje serwujące kuchnie z całego świata. Prym wiedzie kuchnia włoska, które została pokochana przez Polaków za swą prostotę i tak bliski polskim podniebieniom smak. Amatorzy dalszych wędrówek kulinarnych będą zachwyceni egzotycznymi smakami kuchni indyjskiej, chińskiej, czy wietnamskiej.

Dla smakoszy o wyrafinowanym podniebieniu sugerujemy wiele restauracji serwujących dobre jedzenie kuchni francuskiej, czy japońskie sushi. Jednak dobre jedzenie w Krakowie dużą popularnością cieszy się także kuchnia z Europy Wschodniej i południowej. Znajdziemy tu świetne lokale prowadzące kuchnię gruzińską, ukraińską, chorwacką czy grecką.

W okolicach Kazimierza królują restauracje z dobrym jedzeniem kuchni żydowskiej, izraelskiej i arabskiej. Na pewno znajdziemy też perełki w postaci kuchni czesko-argentyńskiej, marokańskiej. Jeśli pragniemy odwiedzić kulinarnie Meksyk, czy skosztować tureckiego Kebabu – nie będzie z tym problemu. W okolicach Rynku koncentruje się bardzo szeroki wachlarz kulinarny. Warto poznać te niesamowite, kulinarne oblicze Krakowa, które pod wieloma względami może nas jeszcze zaskoczyć naprawdę dobrym jedzeniem z każdego zakątku świata.

Szukasz kuchni włoskiej? Sprawdź restaurację Tradycyja