Najlepsze restauracje w Krakowie z tradycyjnymi recepturami

Tradycyjna kuchnia polska doceniana jest nie tylko przez Polaków, ale również przez wielu zagranicznych turystów, którzy chętnie odwiedzają serwujące tego rodzaju lokale gastronomiczne. Jakie są najlepsze restauracje w Krakowie?

Tradycyjne Polskie Smaki

Ten niewielki i przytulny lokal posiada prosty wystrój oraz starannie przemyślane menu. Lokalizacja w centrum miasta oraz niskie ceny sprawiają, że doskonale nadaje się na szybki lunch z przyjaciółmi i jest szczególnie chętnie odwiedzany przez studentów. W menu znalazły się klasyczne przysmaki polskiej kuchni, wśród których figurują między innymi pierogi, gołąbki, rolady oraz zupa szczawiowa, barszcz i kwaśnica. Dużą popularnością cieszą się także zestawy śniadaniowe.

Restauracja C.K. Browar

Umieszczona w piwnicznych pomieszczeniach restauracja ma charakter oraz wystrój pubu, który serwuje własne piwo. Browar przy restauracji działa już od roku 1996, a po wypiciu smacznego piwa goście mogą oddać się zabawie w sali klubowej. W lokalu serwowane są także przysmaki polskiej kuchni, które świetnie smakują z piwem. W karcie dań obowiązkowo znalazła się więc golonka, której smakosze powinni odwiedzić ten lokal.

Restauracja pod Baranem

Dobre jedzenie w Krakowie czeka na Państwa w Restauracji pod Baranem, która zdecydowanie wyróżnia się w tym zestawieniu. Przestronne wnętrze lokalu jest eleganckie i z całą pewnością stworzy atmosferę idealną do posiłku w gronie najbliższych lub do obiadu biznesowego. Ta restauracja specjalizująca się w polskiej kuchni z akcentami europejskimi to obowiązkowy przystanek w Krakowie. Luksusowe dania powstają ze świeżego drobiu, wołowiny, wieprzowiny oraz z dziczyzny, a kolacja w restauracji to niepowtarzalna okazja do skosztowania tradycyjnych receptur małopolskiej kuchni regionalnej. Goście chętnie zamawiają dania takie jak sandacz w porach z grzybami, comber z sarny w sosie leśnym oraz pasztet z gęsich wątróbek. W bogatym menu restauracji nie zabrakło wykwintnych deserów, a wśród nich czeka staropolski piernik szefa kuchni.