Jak znaleźć dobrą restaurację w Krakowie?

Turyści przyjeżdżający do Krakowa zawsze mają problem z wyborem miejsca, w którym mogliby zjeść coś dobrego. Na każdym roku są bowiem otoczeniu kolorowymi szyldami licznych restauracji, do ich rąk trafiają ulotki reklamowe, a w radiu, czy na bilbordach promują się jeszcze inne lokale. I jak tu wybrać odpowiednie miejsce?

Jak znaleźć naprawdę dobre jedzenie w takim dobrobycie, w tym istnym przybytku kulinarnej rozpusty? Sprawa nie jest prosta, ale da się jakość wyjść z tych „problemów”. Przede wszystkim musimy się nauczyć zwalczyć nasz lęk przed tłumem.

Polscy turyści zazwyczaj są zniechęceni tłumami w restauracjach i wybierają te miejsca, w których od razu mogą siąść przy stoliku, nikt im nie będzie krzyczał za uchem, nie będzie zaglądał do talerza. A to błąd. Zazwyczaj tłum oznacza po prostu dobre jedzenie.

Warto czasem poczekać kilkanaście minut na stolik, by potem móc delektować się naprawdę dobrym jedzeniem. W Krakowie pojęcie tłumu może być jednak mylące, szczególnie w okolicach Rynku Głównego, gdzie niemal każdy lokal jest oblegany przez dziesiątki turystów. Jest to zapewne najprostszy wybór, żeby zbytnio nie ruszać się z centrum i zjeść posiłek w pobliżu Sukiennic i Kościoła Mariackiego. Ale naprawdę warto zapuścić się w okołorynkowe uliczki, by trafić na magiczne miejsca serwujące przysmaki kuchni z całego świata.

Warto zwracać uwagę na menu, które zazwyczaj jest wywieszone przed lokalem. Mniejsza ilość potraw sugeruje, że są one przemyślane i przyrządzane z prawdziwym znawstwem. Natomiast restauracje, które serwują niby wszystko, nie są zbyt polecane, gdyż często może się zdarzyć, że korzystają z mrożonek i produktów nie najlepszej jakości. Zawsze możemy też popytać przewodnika, czy mieszkańców Krakowa, gdzie jest naprawdę dobre jedzenie.

Oczywiście każdy doradzi nam pewnie coś innego, ale w obliczu tylu znakomitych restauracji, na pewno uda nam się trafić na miejsce, które zachwyci nasze podniebienia. Kraków ugości nas nie tylko pod względem duchowym, ale również kulinarnym.

Chcesz smacznie zjeść? Zapraszam do lektury wpisu: Zjedz smacznie w Krakowie